DOMKI OGRODOWE

Nasze domki (altany) ogrodowe to stalowe i otynkowane konstrukcje, które idealnie nadadzą się na pomieszczenie gospodarcze. Domek postawiony w ogrodzie przez naszą ekipę to o wiele prostsze i tańsze rozwiązanie niż wybudowanie go tradycyjnymi metodami. Dzięki swojemu nowoczesnemu wyglądowi i funkcjonalności znakomicie sprawdzi się zarówno na terenie działki budowlanej, jak i tej rekreacyjnej. Oferujemy także bogaty wybór drzwi, bram, elewacji i kolorów dachu. Domki ogrodowe sprawią, że bez problemu utrzymasz porządek na dowolnej posesji. Konstrukcja może posiadać dach jedno- lub dwuspadowy. Domki nie wymagają stałej impregnacji, a ich wielką zaletą jest szeroki zakres użytkowania. Oferujemy domki ocieplane i nieocieplane. Za dodatkową opłatą klient ma do wyboru dodatkowe elementy altany ogrodowej. Montaż to zaledwie jeden dzień roboczy, w zależności od rozmiaru domku.

Domek ogrodowy z dachem jednospadowym

Budynki jednospadowe standardowo posiadają spadek na tył budynku. Na życzenie klienta możemy wykonać konstrukcję ze spadkiem do przodu lub na bok.

Dostępna szerokość (mm):
2000, 2500, 2900, 3500, 4000

Dostępna długość (mm):
2100, 2650, 2750, 2980, 3560, 4100

Domki ogrodowe Piła.

Domek ogrodowy z dachem dwuspadowym

Budynki z dachem dwuspadowym mogą być wykonane ze spadkiem przód-tył lub standardowo na boki.

Dostępna szerokość (mm):
2000, 2500, 2900, 3500, 4000

Dostępna długość (mm):
2100, 2650, 2750, 2980, 3560, 4100

Altany ogrodowe Piła.
Kolorystyka tynku.

KOLORYSTYKA TYNKU

Nasi klienci mogą wybrać kolor otynkowania budynku spośród 8 standardowych kolorów oferowanych przez firmę KABE. Za dopłatą klienci mogą skorzystać z dostępu do szerszej palety barw.

Standardowe kolory:

biały, piaskowy, jasny szary, ceglasty, żółty, beżowy, ciemny szary, brązowy.

Dach.

DACH

Dach domku jednospadowego pokryty jest blachą trapezową T18 ocynkowaną lub odcieniami z dostępnej palety kolorów. Natomiast dach domku dwuspadowego pokryty jest blachodachówką MAGNAT.

Elementy dodatkowe

ELEMENTY DODATKOWE

Drzwi
Poza bramą garażową umożliwiamy klientom dobór dodatkowych drzwi wejściowych do garażu. W ofercie mamy drzwi stalowe lub panelowe firmy Hofmann i Wiśniowski.

Okna
Montujemy okna w miejscu wybranym przez klienta z wyjątkiem łączeń ścian. Oferta zawiera dwa okna uchylne w wymiarach 800 x 600 mm i 1000 x 800 mm oraz okno doświetlające 350 x 1700 mm.

Orynnowanie
Każda konstrukcja garażu może zostać wyposażona w orynnowanie PCV.

Kratki wentylacyjne
Kratki wentylacyjne to niezbędny element każdej ocieplanej, jak i nieocieplanej konstrukcji. Oferujemy montaż od 2 do 4 kratek w każdej altanie.

FUNDAMENTY

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA
W celu uzyskania bezpieczeństwa w użytkowaniu garaży konieczne jest przygotowanie prawidłowego podłoża. Proponujemy 3 rodzaje fundamentów do wyboru przez inwestora.

Płyta betonowa / wylewka betonowa

Bardzo ważne jest zastosowanie wylewki o odpowiedniej grubości (min. 15 – 20cm) i jej zazbrojenie. Należy nanieść ją na grunt, pozbawiony wcześniej warstwy urodzajnej ziemi. Mieszankę betonową nalezy wylać w taki sposób aby zapewnić odpowiednią wysokośc ponad powierzchnię ziemi.

Fundament punktowy

Polega na przygotowaniu podłoża z zastosowaniem bloczków betonowych o wymiarach 30x30cm i zatopionych w grunt na 80 – 100cm. Rozmieszczenie bloczków powinno być zgodne ze schematem tak aby znalazły się w miejscu kotwienia ścian. Bardzo ważne jest odpowiednie wypoziomowanie punktów fundamentowych, tak aby zapewnić utrzymanie garażu w równej lini.

Fundament wieńcowy

Polega na przygotowaniu podłoża pod niemal cały obwód garażu. W tym celu należy wykonać ławę o szerokośi 30cm, najlepiej wystającą na około 5cm z każdej strony poza linię obrysu obiektu. Takie rozwiązanie świetnie nadaje się dla osób które nie chcą mieć wylewki pod garaż. W takiej sytuacji wnętrze może zostać wypełnione kostką betonową lub płytą chodnikową.